Erkende PE-aanbieders
Bureau Wbtv kan instellingen die PE-activiteiten aanbieden erkennen. Tolken en vertalers die bij deze erkende instellingen scholingsactiviteiten volgen zijn ervan verzekerd dat die activiteiten voldoen aan de voorwaarden die aan permanente educatie gesteld worden door Bureau Wbtv.
Bureau Wbtv houdt een lijst bij van deze erkende opleidingsinstellingen. In dit artikel vindt u meer informatie over permanente educatie en een actueel overzicht van alle erkende opleidingen.
Welke opleidingen zijn erkend?
Hier vindt u een overzicht van alle erkende opleidingen. Deze instellingen hebben een kwaliteitsplan opgesteld en aangetoond dat zij aan de voorwaarden voor een erkende opleiding voldoen.
De meeste van deze instellingen zijn specifiek gericht op taalonderwijs en/of (bij)scholing voor tolken en vertalers. Van deze instellingen vallen alle aangeboden scholingsactiviteiten onder de erkenning.
Sommige instellingen zijn echter niet specifiek gericht op taalonderwijs en/of (bij)scholing voor tolken en vertalers. Van deze instellingen vallen daarom niet alle aangeboden scholingsactiviteiten onder de erkenning door Bureau Wbtv. Op het overzicht van erkende opleidingen kunt u zien of er sprake is van een volledige of beperkte erkenning van de aangeboden scholingsactiviteiten.
Bij een beperkte erkenning moet op de website van de aanbieder staan vermeld welke activiteiten door Bureau Wbtv zijn erkend. Zonder die vermelding wordt de activiteit gezien als een niet-erkende activiteit.
Wilt u zeker weten dat u een scholingsactiviteit volgt bij een erkende instelling? Zoek dan naar dit logo!
Opleidingsinstellingen hebben allemaal hun eigen werkwijze waarop ze scholingsactiviteiten aanbieden. Zo hebben aanbieders hun eigen voorwaarden voor het verstrekken van deelname certificaten. Zorg dat u goed geïnformeerd bent over de werkwijze van de instelling vóór u begint met een scholingsactiviteit. Hiervoor kunt u contact opnemen met de betreffende instellingen.
Heeft u een PE-activiteit gevolgd bij een erkende opleiding?
Heeft u een PE-activiteit gevolgd bij een erkende opleiding? Dan kunt u volstaan met het uploaden van een bewijs van deelname, diploma of certificaat in Mijn Wbtv. Het aantal PE-punten dat u voor de activiteit kunt registreren staat vast.
Heeft u een PE-activiteit gevolgd bij een niet-erkende opleiding?
Heeft u een PE-activiteit gevolgd die niet erkend is? Dan moet u bij de registratie aangeven waarom de activiteit relevant is voor uw lopende inschrijving(en) en u moet een portfolio van de scholingsactiviteit aanleveren. Welke informatie in het portfolio aanwezig moet zijn, leest u in artikel 4 van het Besluit aanwijzing opleidingsinstellingen Wbtv(opent in nieuw venster). U zorgt zelf voor het aanleveren van het portfolio.
Controle
Wij blijven de kwaliteit van de erkende opleidingen controleren. Als blijkt dat die niet meer voldoet aan de voorwaarden. Dan kunnen wij de aanwijzing intrekken. De intrekking van een aanwijzing heeft geen gevolgen voor de PE-punten die u tot dan toe heeft behaald.
Meer weten?
Meer informatie over PE vindt u in het Besluit permanente educatie Wbtv. Ook is er een overzicht van veelgestelde vragen over PE beschikbaar. Kunt u het antwoord op uw vraag niet vinden? Neem dan op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur contact op met onze helpdesk via 088 - 787 1920 of [email protected].